3. Proje Kampı Ev Sahipliği

18-19 Ocak tarihlerinde Türk Tıp Öğrencileri Birliği 3. Proje Kampı'nın ev sahipliğini üstlendik.

Proje ve Girişimler Destek Birimi, TurkMSIC bünyesinde yeni projelerin yazılması, var olanların yürütülmesi ve yerel birlik seviyesinde savunuculuk yürütülüp farkındalığın oluşturulması ile ilgili çalışan bir bölümdür. Bu birim yıl boyunca yeni proje yazımlarıyla ilgilenir, desteklenmiş projelerin süreçlerini yürütür, yurtiçi/yurtdışı tanıtımlarını yapar ve yıl boyunca farkındalık ve savunuculuk faaliyetleri yapar. Şuanda Proje ve Destek Birimi’nin aktif çalışan 5 tane desteklenmiş projesi vardır. Bunlar: Ayırıcı Tanı: Çocuk İstismarı ve İhmali, İki Elin Sesi, Sağlığa Adım At, Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği ve Sağlık Turnesi’dir.

Proje yazım eğitimi verildi ve birçok proje tartışıldı!

Yerel birliklerinde projelerle ilgilenen/ilgilenmek isteyen kişilere proje yazımının gösterilmesi, süreç yönetiminin öğretilmesi ve desteklenmiş projelerin tanıtılması amacıyla TurkMSIC Proje Kampı düzenlenir. Proje Kampı’nda proje süreçleri hakkında bilgi kazanan katılımcılar aynı zamanda diğer yerel birliklerde projelerle ilgilenen insanlarla tanışma ve yeni fikirler oluşturma şansı yakalarlar. Projelerin odak konularıyla ilgili bir çok konuşmacının da misafir edildiği bu kampta katılımcılar aynı zamanda projelerin odak konuları hakkında panel ve söyleşilerde bulunma imkanı bulurlar.

Biz de MEDISEP olarak Proje Takımı ile birlikte çalışarak içeriğe katkı sunduk!

Türkiye’nin dört bir yanından gelen yaklaşık 150 katılımcı ile fazlasıyla verimli üç gün geçirildi. Bu sürece hem organizasyon yönünden hem de bilimsel yönden katkı sağladık. Topluluk danışman hocalarımızdan Doç. Dr. Kemal Kösemehmetoğlu ve Prof. Dr. Orhan Derman oturumlara konuşmacı olarak katılarak bizleri birçok konuda bilgilendirdi. Kamp bitiminde gerek konuşmacılar gerekse katılımcılardan çok güzel geri bildirimler aldık ve topluluğumuzu bir ev sahipliğinde daha çok güzel bir şekilde temsil etme imkanını bulduk.

MEDISEP ve Projelerin moru buluştu!

MEDISEP, projelere her zaman çok önem veren bir ekip olmuş ve yıllardır geliştirerek sürdürdüğü projeleriyle de buna kanıt oluşturmuştur. Ulusal çapta da böyle bir çalışmaya da destek vererek MEDISEP'in projelere ne kadar önem veren bir ekip olduğuna bir kez daha ortaya koyduğumuzu düşünüyoruz.