EMSA Türkiye Ulusal Sonbahar Kurultayı Ev Sahipliği

17-19 Kasım 2018 tarihlerinde EMSA Ulusal Sonbahar Kurultayı MEDISEP ve EMSACT ekiplerinin birlikte üstlendiği ev sahipliğinde gerçekleşti.

Kurultay bir tanesi ilkbahar bir tanesi sonbaharda olmak üzere EMSA Türkiye bünyesinde senede 2 kez gerçekleşmektedir ve bu iki toplantı EMSA Türkiye'nin en büyük katılımlı toplantıları olmakta, yapılan genel oturumlar da EMSA Türkiye'nin en üst karar alma organını oluşturmaktadır. Kurultayımızda genel oturumlar, pillar oturumları ve akran eğitimleri yapıldı. Ayrıca dernekleşme süreciyle ilgili adımların atıldığı kurultay olmasıyla da ev sahibi olduğumuz bu kurultayın kendine has bir özelliği bulunmaktadır.

Gala Gecemizi Gerçekleştirdik!

Akşam saatlerinde gala gecemiz ile kurultayımız devam etti. Hacettepe Üniversitesi'nin büyük destekleriyle gerçekleştirdiğimiz gala gecesi bizler için sosyal bir kaynaşma ortamı oluşturmasının yanı sıra katılımcıların menülerden ve tamamen bize ait bir ortam olmasının rahatlığından çok memnun kaldıklarını söyleyebiliriz. Gönlümüzce eğlendiğimiz bir akşam geçirdik!

Bir Üyemiz EMSA Türkiye Yönetim Kuruluna Seçildi!

MEDISEP Değişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Bilge Nur Özdemir EMSA Türkiye Ulusal Genel Sekreteri olarak seçildi! Bizim ev sahipliğimizde iken bir üyemizin seçilmiş olması bizi oldukça mutlu etti.

Kurultayın Gündeminde Dernek Kurulma Süreci Vardı!

Dernekleşme konusunda gerçekleştirilen büyük tartışmalar sonucunda dernekleşme konusunda önemli adımlar atıldı. Dernekleşmenin bizlere getireceği tüzel kişiliğin faydalarından bahsedildi ve resmi sürecin nasıl ilerleyeceğine dair lokal koordinatörlere bilgilendirme yapıldı.

Kapanışı Atamızın Huzurunda Yaptık!

Oldukça keyifli geçen kurultayımızın kapanışını atamızın huzurunda gerçekleştirdik. Bizler her zaman Atatürk'ün izinde yürüyen hekim adayları olarak geleceğin aydınları olduğumuz bilincin farkındayız ve bu farkındalığı arttırmak için elimizden geleni yapmaya her zaman devam edeceğiz!