7. Bölge Toplantısı Ev Sahipliği

28-29 Aralık tarihlerinde Türk Tıp Öğrencileri Birliği 7. Bölge Toplantısı'nın ev sahipliğini üstlendik.

Yılbaşına yakınlığı dolayısıyla bölge toplantımızın temasını yılbaşı olarak belirledik. Ve bu tema çevresinde birçok süprizimizle katılımcılarımızın eğlenceli ve bol süprizli 2 gün geçirmelerini sağladık.

380 kişilik katılımla oldukça kalabalık ve dolu dolu geçen 2 gün oldu!

Türk Tıp Öğrencileri Birliği yapılanması içerisindeki yerel birlikler tüm Türkiye'de lokasyonlarına göre 10 bölgeye ayrılmaktadır. Biz MEDISEP olarak Ankara Tıp Öğrencileri Birliği, Başkent Tıp Öğrencileri Birliği, Ankara Yıldırım Beyazıt Tıp Öğrencileri Birliği, Ufuk Tıp Öğrencileri Birliği, Kırıkkale Tıp Öğrencileri Birliği, Osmangazi Tıp Öğrencileri Birliği, Yüksek İhtisas Tıp Öğrencileri Birliği, Gazi Tıp Öğrencileri Birliği, Gülhane Tıp Öğrencileri Birliği ve Lokman Hekim Tıp Öğrencileri Birliği ile birlikte 7. Bölge içerisinde yer almaktayız.

Bu etkinliğimizde bölgemiz içerisinde yer alan üniversitelerden katılımcılar yer aldığı gibi kurulma sürecinde olan Atılım Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği'nden gözlemciler de yer aldı. Ayrıca süreç boyunca da birlikte çalıştığımız Türk Tıp Öğrencileri Birliği Ulusal Yönetim ve Yürütme Kurulu üyeleri de katılımcı olarak bu iki günlük güzel etkinlikte bizlerin misafiri oldular.

Bölge Toplantısında Biz de Yerel Birlik Sunumumuzu Gerçekleştirdik!

Tüm yerel birlikler seçildikleri günden bu güne kadar olan süreçte yaptıkları çalışmaları sundular. Biz de MEDISEP olarak seçildiğimiz Eylül ayından toplantının gerçekleştiği Aralık ayına kadar olan çalışmalarımızı sunduk. Ayrıca kesinleşmiş olan gelecek planlarımıza da sunumumuzda yer vermeyi ihmal etmedik. Sunumumuzdan sonra aldığımız sorular kapsamında en çok ilgi gören çalışmamız bu sene 4.sünü düzenleyeceğimiz Esaretten Cesarete kısa film yarışması oldu. Bu yarışma kapsamında TEMA Vakfı ile birlikte çalışma fırsatı bulmuş olmamız özel olarak dikkat çekti.

Noel Anne ve Noel Baba da bizimleydi!

Unutulmaz bir ev sahipliği olmasını istediğimiz için konseptimiz dahilinde noel anne ve baba da bizimleydi. Yılbaşı konsepti hazırlık sürecinde de yanda gördüğünüz gibi organizasyon ekibi olarak renkli ve eğlenceli dakikalar geçirdik.

Yılbaşı konsepti kapsamında katılımcılarımıza hediyeler dağıttık!

Noel anne ve noel babanın süpriz girişleriyle dağıttıkları hediyeler katılımcılar tarafından büyük mutlulukla karşılandı.